Depo Çadırı

Depo Çadırı

 Depo çadırları, zaman, ihtiyaç ve mali kaynak üçgeninde maksimum faydayı sağlamak amacıyla tasarlanmış yapılardır. Kurulum- sökümü hızlı, son derece pratik, ağır hava şartlarına karşı dayanıklıdır. Depolama alanı olarak kullanılan çadırlarımızda kolon-kiriş sistemi yoktur, böylece geniş bir iç hacim avantajı sağlar, hareketi kolaylaştırır. 

Depo çadırı ve fabrika çadırları standart bir ölçüsü yoktur .Eni boyu ve yüksekliği işverenin isteği doğrultusunda ve statik hesapları yapıldıktan sonra imalatı yapılır. Depo çadırı ve fabrika çadırlarının tercih edilmesinin sebebi ise aynı büyüklükte bina yapımına karşın daha ekonomik olması,kısa sürede faaliyete geçebilmesi ,istenildiği zaman başka bir yere nakil edilebilmesi ,ayrıca orta bölmelerde kolon ve kiriş olmadığı için geniş bir hacim ve forklif ve diğer araçlar için de rahatça dolaşabilmeleridir Depo çadırı ve fabrika çadırları şekil olarak üçgen, prizmatik ve yarım daire olarak imalatı yapılır.

Depolanacak malzeme ve iklim şartlarına göre de ayrıca izoleli ve izolesiz olarak da üretilmektedir. Diş kaplama ise pvc polyester brandadır. Kapıları ise yine istek doğrultusunda sürgülü, iki yana açılır, perde kapı olarak yapılmaktadır. Bu tip çadırlar atık malzeme depolama çadırı, endüstriyel çadır, stoklu malzeme depolama çadırı, yığın depolama çadırı, tarımsal depolama çadırı, araç garajı, endüstriyel atık çadırı, barınak çadırı, çalışma alanını genişletmek için de kullanılır.

Yapıyı kaplayan membran kumaş, yarı ışık geçirgen özelliğiyle aydınlatma amaçlı elektrik kullanımını minimuma indirger. İç mekandaki sıcaklığın sabit tutulmasına katkıda bulunur. Yazın serin, kışın ılık bir ortam sağlar. Ayrıca istenmeyen haşarat, fare gibi zararlı varlıkların barınmasını engeller. Depolanan malzemenin dış çevre ile ilişkisini keser.

Depo Çadırı Sistemleri, Depo Çadırları Atık malzeme depolama Stoklu malzeme depolama Yığın depolama Tarımsal depolama (silo) İstenilen ebatlarda depo çadırı üretimi yapılmaktadır. Yan ve orta yüksekliği hesaplamalar sonucu istenilen ölçülere göre imal edilebilir .Esen rüzgara ve yığılan kara karşı dayanıklı olan bu yuvarlak hatlı yapılar her iklim koşulunda kullanılabilmektedir. Kullanılan malzemeler depo edilecek ürüne ve iklim şartlarına bağlı olarak değişmektedir. İzoleli ve izolesiz olarak üretilebilmektedir. Yapının çelik kısmı, istenilen ebatlara göre, statik hesaplamalar sonucu oluşmaktadır. Çelik aksamı elektro galvaniz ya da elektrostatik toz boya kaplamalı olabilir. İskeleti bir bütün olduğundan ayrıca ek destek gerektirmez. Bu özelliği sayesinde içerisinde kamyon forklift gibi araçlar çok rahat bir şekilde hareket edebilmektedir. Dış kaplaması pvc polyester brandadır. Taşınabilir özelliğe sahiptir. İstenildiğinde ek özellikler yapılabilir.

Depo Çadırlarımızın Kullanım Alanları

  • Depo Çadırı Sistemleri
  • Depo Çadırları Atık malzeme depolama
  • Stoklu malzeme depolama
  • Yığın depolama
  • Tarımsal depolama (silo)
Powered by Bilgeweb